Kategorijas
Aktualitātes

MŪZIKAS LITERATŪRAS KONKURSĀ

KONK4.martā mūzikas klašu audzēkņi  Dāniels Kivlenieks, Ilvija Aldiņa, Annija Skvarnaviča, Alise Germane un Diāna Beļavska piedalījās mūzikas literatūras un solfedžo konkursā Daugavpils mūzikas vidusskolā.

Šāds konkurss tika organizēts jau otro reizi un  šoreiz tas bija veltīts Andrejam Jurjānam, atceroties pirmā latviešu mūzikas klasiķa 160 gadu jubileju. Jāsaka, ka pasākuma popularitāte ir augusi. Konkursā piedalījās ne vien Dienvidlatgales reģiona mūzikas skolas, bet bija ieradusies komanda arī no Kurzemes puses – no Tukuma mūzikas skolas.

Visu astoņu komandu dalībnieki rādīja gan savas radošās prezentācijas, gan mēmo šovu par kādu no Andreja Jurjāna skaņdarbiem; koncertā izpildīja savu veidoto latviešu tautasdziesmas apdari, risināja krustvārdu mīklas un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, klausījās un atpazina Andreja Jurjāna skaņdarbu fragmentus.

Konkursa jautājumi bija patiešām sarežģīti, bet mūsu skolas komanda cīnījās godam un pavisam maz punktu pietrūka līdz godalgotai vietai. Tomēr bērni guva vērtīgu pieredzi uzstājoties, darbojoties komandā, kā arī padziļinātas zināšanas par latviešu mūzikai tik nozīmīgo komponistu Andreju Jurjānu.